Piękne usta to jedno, piękny uśmiech to drugie. Warto przy powiększaniu zadbać także o nasze zęby, a konkretniej o ich kolor. Wybielanie zębów to równie popularny temat, co powiększanie ust. W sieci znajduje się mnóstwo różnych stron, poradników i innych źródeł na ten temat. My w tym artykule chcielibyśmy przedstawić domowe sposoby wybielania zębów.
Oczywiście nie ma liczyć na efekty tak duże jak w przypadku skorzystania ze specjalistycznych produktów, aczkolwiek w mniejszym, bądź większym stopniu można wpłynąć na kolor naszych zębów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze, ale niekoniecznie skuteczne metody wybielania zębów.
Soda – jak wybielić zęby sodą
Mycie zębów sodą tak naprawdę nie ma wpływu na kolor zębów. Możemy odnieść takie wrażenie, ale jest zupełnie inaczej. Z reszta soda jest podstawowym składnikiem past do zębów, dlatego też nie widzę powodów by korzystać dodatkowo z mycia zębów sodą. Tym bardziej, że wysokie stężenie sody może bardzo negatywnie odbić się na kondycji naszych zębów. Soda bowiem osłabia szkliwo, co zwiększa podatność na przebarwienia.
Sól do wybielenia zębów!
Jeśli chodzi o sól to jej miejsce jest przede wszystkim w kuchni, a nie łazience. Szczotkowanie zębów solą doprowadza do poważnych problemów ze szkliwem, podobnie jak w przypadku sody. Zatem nie zaleca się korzystania z tej metody, gdyż jedynie na co może wpłynąć sól to pojawienie się problemów. Tego przecież byśmy nie chcieli.
Cytryna jak wybielić zęby cytryną
Kolejny ogólnodostępny środek, którego właściwości w kontekście wybielania zębów są szeroko przedstawiana. Kwas cytrynowy ma silne właściwości, które mogą wpłynąć na biel naszych zębów. Jednakże ryzyko jest bardzo duże, gdyż zęby nie są przygotowane na taki szok. Jest to substancja, którą spokojnie można nazwać wysoce agresywną. Ciągłe stosowanie może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych szkód. Nie polecamy!
Węgiel idealnie wybiela zęby!
Zastosowanie węgla przy wybielaniu zębów? To abstrakcyjne! Również się z tym zgadzamy, ale nie dlatego, że węgiel jest czarny. Węgiel usuwa osad z zębów co potwierdzone jest klinicznie, ale… szorowanie zębów wpływa również na szkliwo. Oznacza to, że węgiel działa podobnie do papieru ściernego – wyciera zarówno osad jak i szkliwo.
Prosty wniosek
Powyżej przedstawiliśmy najpopularniejsze domowe sposoby wybielania zębów. Jak łatwo zauważyć – żaden z nich nie gwarantuje bezpieczeństwa naszym zębom. Oznacza to, że możemy osiągnąć nieznaczne efekty, ale jednocześnie narażamy własne zęby na znacznie poważniejsze problemy, aniżeli ich kolor. Warto się zastanowić, tym bardziej, że na rynku jest wiele ciekawych metod wybielania zębów. Pasty wybielające czy korzystanie ze specjalnych naświetlaczy jest bezpieczne, skuteczne i na szczęście – coraz tańsze. Warto zaznajomić się z tą ofertą.