Jeśli marzycie o zdrowych, lśniących włosach, to skuteczną i naturalną metodą jest zastosowanie w codziennej pielęgnacji kozieradki. Odżywia włosy i zmniejsza ich wypadanie. Kozieradka posiada cenne składniki, które w naturalny sposób chronią wrażliwą skórę głowy, zapobiegając podrażnieniom i łupieżowi. Jej zapach nie należy do najprzyjemniejszych (przypomina Maggi), ale skuteczność, z jaką wpływa na skórę głowy i włosy, mówi sama za siebie. Dzięki kozieradce cebulki włosowe stają się mocne i zdrowe, przez co włosy rzadziej wypadają. Niektóre osoby zauważają w ciągu miesiąca 3 cm wzrost włosa!
Wprowadzenie: Co to jest kozieradka i jak działa?
Nasiona kozieradki to zioło od wieków stosowane w medycynie tradycyjnej. Jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, w tym kaszlu i przeziębienia, niestrawności, astmy i cukrzycy.
Nasiona zawierają szereg związków, które mogą poprawiać zdrowie. Związki te obejmują saponiny, które, jak się uważa, zmniejszają stany zapalne i poprawiają trawienie; kumaryny, które mogą pomóc regulować poziom cukru we krwi; i fitoestrogeny, które mogą pomóc w niektórych nowotworach.
Kozieradka – właściwości
Kozieradka zapewnia wiele korzyści i jest integralną częścią kuchni indyjskiej. Oto niektóre właściwości kozieradki:
– Nasiona kozieradki można prażyć i zmielić do użytku w gotowaniu, pieczeniu lub jako dodatek do zup lub gulaszu.
– Liście kozieradki można gotować i spożywać jako warzywo lub suszyć i sproszkować, aby uzyskać przyprawę o nazwie „kasoori methi”.
– Nasiona kozieradki zawierają polifenole, które mają właściwości przeciwutleniające.
– Kozieradka zawiera rozpuszczalny błonnik, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu w organizmie.
Jak używać kozieradki na wzrost i grubość włosów?
Kozieradka może być stosowana do szybszego wzrostu włosów, ale nie można jej przyjmować doustnie. Najlepszym sposobem na jego użycie jest nałożenie go na skórę głowy i wmasowanie. Należy to robić dwa lub trzy razy dziennie.
Jeśli chcesz zażywać kozieradkę jako lekarstwo, powinieneś przyjmować około 100 gramów nasion dziennie przez co najmniej trzy miesiące. Pomoże to we wzroście i grubości włosów.
Efekty uboczne kozieradki, o których powinieneś wiedzieć
Skutki uboczne przyjmowania kozieradki mogą być nieprzyjemne i obejmować dyskomfort w żołądku, gazy, wzdęcia i biegunkę. Te działania niepożądane mogą być gorsze, jeśli zażyjesz ich zbyt dużo lub jeśli masz alergię na kozieradkę. Skutki uboczne przyjmowania zbyt dużej ilości kozieradki mogą wahać się od prostego bólu brzucha do czegoś poważniejszego, takiego jak anafilaksja, a nawet śmierć.
Podczas przyjmowania kozieradki należy zachować kilka środków ostrożności. Pierwszym środkiem ostrożności jest to, że nie należy niczego jeść ani pić przez co najmniej dwie godziny po przyjęciu suplementu z kozieradki. W niektórych przypadkach zaleca się przyjmowanie suplementu z posiłkiem składającym się z warzyw i produktów pełnoziarnistych, ponieważ są one bardziej prawdopodobne, aby powodować mniej
Wcierka z kozieradki – jak zrobić własną w domu?
– łyżeczka nasion kozieradki (do kupienia w sklepach zielarskich)
Łyżeczkę nasion kozieradki wsypujemy do kubka 250 ml i zalewamy wrzącą wodą. Odstawiamy do zaparzenia. Po wystygnięciu kozieradki, w chcąc pozbyć się nasion, ostrożnie przelewamy napar poprzez lnianą szmatkę. Następnie wcieramy dokładnie w skórę głowy i włosy, czynność można powtórzyć. Naszą wcierkę z kozieradki zostawiamy na skórze i włosach całą noc a rano dokładnie zmywamy szamponem. Kurację najwygodniej stosować wieczorem, przez okres ok. trzech tygodni.
Kozieradka i jej przeciwwskazania
Mimo wszystko istnieją przeciwwskazania dotyczące kozieradki, które należy wziąć pod uwagę przed zażyciem zioła. Te przeciwwskazania obejmują:
- hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi)
- Cukrzycę
- Chorobę wątroby
- dna moczanowa
- Chorobę nerek
- Choroby serca
- Choroby tarczycy
Kozieradka brana w ciąży
Przyjmowanie kozieradki podczas ciąży może być korzystne, ale może wystąpić wiele potencjalnych skutków ubocznych. Jednym z tych skutków ubocznych jest krwawienie z pochwy, które może prowadzić do poronienia. Jeśli jesteś w ciąży i uważasz, że przyjmowanie kozieradki może być dla Ciebie korzystne, najpierw porozmawiaj z lekarzem.
Na co pomaga kozieradka?
Kozieradka ma szeroki zakres właściwości leczniczych, w tym właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i trawienne. Kozieradkę można znaleźć w wielu różnych postaciach, takich jak proszek, nasiona lub liście. . Kozieradka jest używana jako afrodyzjak od kilku stuleci i może również pomóc w utracie wagi.